Metylan
Boya ve Vernik Sökücü
 
TANIMI
- Metylan Boya Sökücü, metilen klorid bazlı modern ve etkili bir boya sökücüdür, su ile yıkanabilir.
 
UYGULAMA ALANLARI
- Kıvamlı ve jel formülüyle hem dikey, hem yatay yüzeylerde kullanılabilir. Kalın boya uygulanmış yüzeylerde derinlemesine nüfuz ederek, yüzeye zarar vermeden boyayı söker. Su ile yıkanabilir; temizlenmesi için tiner gerekmez Metylan Boya Sökücü ile yağ bazlı, emaye, emülsiyon ve sentetik boyalar, lak, şellak ve plastik kaplamalar, fırın ve poliüretan boyaları, katran ve diğer kaplamalar, selülozik, akrilik ve sentetik oto boyaları çabuk, emniyetli ve kolay bir şekilde çıkarılır. Ahşap, metal, sıva, taş ve beton yüzeyler üzerinde kullanılır.
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
Kimyasal yapı : Metilen klorid 
Kaynama noktası : 35°C den 40°C 
Alevlenme noktası : Yanıcı değildir
Viskozite : 1500-2000 mps 
Raf ömrü : 12 ay (oda sıcaklığında)
Görünüş : Kıvamlı opak sıvı
Donma noktası : -5°C
Yoğunluk : 1,15g/cm3 (15°C ısıda) 
Kullanım miktarı : 1 L/2-4m2 için
 
UYGULAMA
- Uygulamadan önce, mümkün olduğu kadar metal parçaları ve sökülebilen aksamları yüzeyden çıkarınız. Metylan Boya Sökücü, içerisine iyice daldırılmış fırça ile yüzeye uygulayınız. Etki süresi, çıkarılacak boyanın kalınlığına ve esnekliğine bağlıdır. Genellikle 5 ila 20 dk. yeterlidir. Uygun bir spatula ile Metylan Boya Sökücü'nün çıplak yüzeye tamamen temas edip etmediğini, küçük bir yüzey üzerinde kontrol ediniz.
Gerekirse ilk katın üzerine bir kat daha sürünüz. Boyayı geniş uçlu bir spatula ile kazıyınız. Geniş yüzeyler üzerinde yüksek basınçlı su (70 kg/cm2) veya bulaşık teli daha etkili olur. Yüzey tamamen soyulduktan sonra soğuk su ve deterjan ile temizlenmelidir. İyi cins ahşap veya ahşap kaplamalarda su yerine beyaz ispirto ile yıkama tavsiye edilir. Yeniden boyama işlemine yüzey iyice kuruduktan sonra başlayınız.
 
DİKKAT!
- BU ÜRÜNÜN KAYNAMA NOKTASI 35°C'DİR. KAPAĞI ÇOK DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE AÇILMALI, BU ESNADA MUTLAKA ELDİVEN KULLANILMALI VE GÖZ İLE TEMAS ETMEMESİNE DİKKAT EDİLMELİDİR.
 
Kapağı göze yaklaştırmadan yavaşça ve dikkatle açınız, çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutunuz, kullanmadığınız zaman kutunun kapağını sıkıca kapatınız. Depolarken kapak üstte olacak şekilde koyunuz, göz ve cilt ile temas halinde bol su ile yıkayınız. Gözle temas durumunda doktora başvurunuz. Metylan Boya Sökücü, kauçuk, muşamba, polistren, plastik veya vinil yer kaplama malzemeleri, cam elyafı, asfalt, suni elyaf, pleksiglas, motorsiklet siperlikleri ve saat camları için zararlıdır. Giysi üzerindeki boya lekelerini temizlemek için uygun değildir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YÖNİŞ ENDÜSTRİ LTD. ŞTİ.
Demokrasi Cad.  Birmes Sanayi Sitesi    B-10 Blok    No: 12    Orhanlı-Tuzla/İSTANBUL
Tel : +90 216 540 19 40     Faks : +90 216 540 19 30